Wieprzowina puławska w naszym menu

Restauracja Ostromecka

Nikt nie ma wątpliwości, że to jakość surowca decyduje o smaku i aromacie potraw. W przypadku potraw i wyrobów mięsnych jest to o tyle istotne, że rynek już od lat jest zdominowany przez mięsa pochodzące z hodowli przemysłowych. Trudno dzisiaj skosztować dań przygotowywanych na bazie mięsa pochodzącego od świń hodowanych metodami tradycyjnymi, na wolnym wybiegu i karmionych naturalnymi paszami bez dodatków wspierających wzrost. 

Nie trzeba być wielkim znawcą kuchni ani wyjątkowym smakoszem, żeby próbując tak przyrządzonej pieczeni lub kotleta docenić ich walory smakowe. Jeżeli macie wątpliwości, czy faktycznie dzięki naturalemu hodowaniu zwierząt ich mięso zyskuje smakowo, to zapraszamy do naszej restauracji. Od kilku miesięcy zaopatrujemy się w mięso wieprzowe pochodzące od świń rasy puławskiej - w naszym regionie uchodzi ono za wyjątkowo smaczne, a naturalny proces hodowli sprawił, że w 2009 roku świnia rasy puławskiej została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W naszej ofercie znajdziecie różne potrawy przyrządzane z wieprzowiny puławskiej - kotlety schabowe, wyśmienite rumsztyki, golonki i steki. Zawsze świeże, zawsze smaczne i aromatyczne. Do tego polecamy wysokiej jakości wędliny - kiełbasy, szynki, kabanosy. Wszystko - przyrządzone tak, jak lubicie - możecie kupić w naszym lokalu, także na wynos.