Odkryj naszą wieprzowinę

Restauracja Ostromecka

Już poleciliśmy wieprzowinę puławską z naszej kuchni, krótko opisaliśmy jej zalety, ale nie napisaliśmy najważniejszego.

Nie jest tajemnicą, że mięso tego rodzaju nie jest powszechnie dostępne, trudno nawet znaleźć je w ofercie hurtowej zakładów mięsnych. A jednak są godpodarstwa, które wierne tradycyjnym, naturalnym metodom hodowli dostarczają najwyższej jakości mięso. 

W naszej restauracji cały czas staramy się używać składników, które czynią nasze potrawy naprawdę smacznymi, takimi, dla których nasi goście chcą do nas wracać. Nasza gęsina ma już ustaloną markę właśnie dzięki współpracy ze sprawdzonym hodowcą, którego poszukiwaliśmy dosyć długo. Teraz przyszła kolej na wieprzowinę.

Sprawa była trudniejsza, ale po kilku testach wybraliśmy naszego dostawcę. Szczęśliwie trafiliśmy do Gospodarstwa Rolnego Beaty i Sławomira Homejów w Chomętowie koło Szubina. To tam państwo Homejowie pod stałą opieką weterynaryjną hodują specjalnie dla nas kilka sztuk żywca. Zwierzęta są karmione naturalną paszą, z dostępem do wolnego wybiegu.

Dzięki takiej opiece trafia do nas mięso naprawdę wysokiej jakości. Jego walory smakowe możecie poznać zamawiając dowolne danie z wieprzowiny dostępne w naszym menu. Jeżeli jednak chcielibyście skosztować potraw przyrządazanych specjalnie dla Was, to jest także taka możliwość. Dla wcześniej umówionych imprez grupowych możemy przygotować potrawy, których na co dzień nie oferujemy, w tym także wyśmienite wędliny i przetwory. 

Restauracja Ostromecka jest jedną z niewielu, a może jedyną w okolicach Bydgoszczy, która w stałym menu oferuje potrawy z wieprzowiny puławskiej. Mamy jednak nadzieję, że także inni restauratorzy będą systematycznie wprowadzać takie potrawy do swoich kart. Szczerze do tego zachęcamy - więcej informacji i adresów można szukać na tej stronie:
http://www.polsus.pl/hodowla/wzorce-ras/pulawska

W naszym menu wieprzowina puławska zagościła już na stałe, więc zapraszamy serdecznie - warto spróbować i... wracać po więcej.